info@llc.com.tr +90 312 704 0 234
Avrupayı Geziyoruz - 10 Gün 5 Ülke

 
 

 

Avrupa’yı Geziyoruz programını standart bir gezi formatının dışına çıkarak yeni ufuklar açılmasına imkân sağlayacak bir konseptte hazırladık. Bu programda bir gezide aradıklarınızdan daha fazlasını bulacaksınız. Sosyal/kültürel geziler, doğa güzellikleri, tarihi mekânlar, bazı Avrupa Birliği kurumları ve üniversitelerin ziyaretleri, uzman söyleşileri, doyasıya eğlence, sürpriz hediyeler ve daha birçok şey sizleri bekliyor. Gezi programımız öncelikle üniversite öğrencilerine yönelik olup, gezmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi seven herkesin katılımına açıktır. Avrupa’yı Geziyoruz Projesi, LLC Yurtdışı Eğitim ve Proje Danışmanlığı’nın gelecekte danışmanlık edeceği potansiyel gençler için Avrupa’daki yaşam şartlarının, eğitim sisteminin, farklı dil yapılarının ve iş imkânlarının yakından öğrenilmesine yönelik tanıtım amacıyla hazırlanmıştır.

GÜNLÜK PROGRAM İÇERİĞİ / 31 Ocak – 9 Şubat 2018

Programda * ile işaretli yerlere gitmek isteğe bağlı olup, taleplerin başvuru sırasında belirtilmesi gerekmektedir.

1. Gün – ANKARA / İSTANBUL – FRANKFURT

- Ankara Esenboğa ve İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Frankfurt Havalimanına hareket

- Frankfurt havalimanının kule yönetim binasını ziyaret (Özel izinle yapılan bu ziyarette uzman kişilerden havalimanının yönetimi hakkında bilgi alınarak gezilecektir.) -

* Avrupa Merkez Bankası (Euro’nun yönetim merkezi olan European Central Bank, banka uzmanları tarafından yapılan sunum eşliğinde gezilecektir) -

* Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası (Dünya’nın en büyük borsalarından biri olan FWB, borsa uzmanları tarafından yapılan kurum tanıtımı ile birlikte gezilecektir.)

- Almanya’nın en büyük finans ve fuar merkezi olan Frankfurt, Hessen Eyaletinin en büyük şehridir. Panoramik şehir turu kapsamında gezilecek yerler: Almanya Mimarlık Müzesi, Römerberg Meydanı, Frankfurt Katedrali, Botanik bahçesi olan Palmengarten, Eiserner Köprüsü, Goethe‘nin doğup büyüdüğü ev, Zeil Caddesi.

2. Gün – STUTTGART

- * Mercedes Fabrikası (35 bin kişinin çalıştığı, günde yaklaşık 2.500 otomobilin üretildiği ve yüksek teknolojinin kullanıldığı Mercedes Fabrikası’nın üretim merkezi rehber eşliğinde gezilecektir.)

- * Porsche müzesi (2009 yılında 50 milyon Euro bütçeyle tamamlanan ve dünyanın en ünlü markalarından biri olan Porsche müzesi gezilecektir)

- Heidelberg Üniversitesi ve Kalesi (Rönesanstan kalma gotik mimarisi ile ünlü doğa harikası bir yerde küçük bir gezinti yapılacaktır) (Akademik sıralamaya göre Dünyanın ilk 50 üniversitesi arasında yer alan bir üniversiteyi ziyaret etmenin keyfini yaşayacağız.)

- Almanya’nın endüstriyel olarak en aktif şehri olan Stuttgart, Baden Württemberg eyaletinin başkentidir. Panoramik şehir turu kapsamında gezilecek yerler: Schlossplatz meydanı, Konigstrasse caddesi, Killesberg park, Schiller Meydanı.

3. Gün – KÖLN

- Batı Almanya’nın en önemli ticari ve kültürel merkezi olan Köln, Katedraller kenti olarak bilinmektedir. Panoramik şehir turu kapsamında gezilebilecek yerler: Dom Katedrali, Köln eski şehir meydanı, Wallraf-Richartz ve Ludwig müzeleri, Ren Nehri üzerinde Hohenzollern Köprüsü, Köln Teleferiği, Telekomünikasyon Kulesi ve Çikolata müzesi.

- * Bayer İlaç Fabrikası ziyareti (100 binden fazla çalışanı olan dünyanın en büyük ilaç fabrikalarından biri Bayer’in genel merkezi ve üretim tesisleri rehber eşliğinde ziyaret edilecektir.)

- Elektronik ürün satış yerleri (Almanya’ya gelip de uygun fiyatlı orijinal elektronik ürünler almadan dönmeyi düşünmeyenler için şehir merkezinde bulunan elektronik ürün satış yerlerine gidilecektir)

4. ve 5. Gün – AMSTERDAM - ROTTERDAM

- Kanallarıyla, doğasıyla, farklı mimarisiyle ve teknolojisiyle ünlü Amsterdam ve Roterdam’da panoramik şehir turu kapsamında gezilecek yerler: kanallarda tekne turları, Dam meydanı, Madame Tussauds Müzesi, Kraliyet Sarayı, Hollanda Ulusal Müzesi (Rijksmuseum), çiçek ve peynir pazarı, Vondelpark, Roterdam şehir merkezi.

- Endüstriyel çiftlikler (Bir taraftan et ve süt ürünlerinin üretim merkezleri ziyaret edilirken diğer taraftan doğal yaşam şartları görülecektir)

- Volendam Sahil Kasabası (Kuzey Denizi sahilinde yer alan şirin bir kasabada ringa balığı yiyebilir ve muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.)

- Zaanse Schans (Hollanda için büyük bir öneme sahip olan Yel Değirmenlerinin muhteşem doğası ile görülmeye değer bir yer) -

* Amsterdam Üniversitesi veya Delft Teknoloji Üniversitesi (Akademik sıralamaya göre Dünyada ilk 150-200 üniversite arasına giren üniversiteleri ziyaret etmek farklı bir bakış açısı sağlayabilir.)

6. ve 7. Gün – BRÜKSEL

- Avrupa Parlamentosu (Avrupa Birliği’nin merkezi olan Avrupa Parlamentosu ziyaret merkezi gezilecek ve AB’nin genel yapısı ve geleceği ile ilgili bir AB uzmanı ile söyleşi yapılacaktır.)

- Avrupa’nın başkenti Brüksel şehir merkezinde gezilecek yerler: Grand Place Meydanı, Manneken Pis, Atomium, Mini Europe, Belçika Kraliyet Sarayı ve Brüksel Parkı, Araba dünyası, Savaş ve uçak müzeleri, Sacre-Coeur Bazelikası, Justice Palace.

- * Louven Üniversitesi (Akademik sıralamaya göre Dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında yer alan ve harika bir kampüse sahip olan üniversite ziyareti yapılacaktır.)

8. ve 9. Gün – PARİS

- Dünyanın en çok turist çeken 2. kenti Paris’te romantizmi, gizemli sokakları, tarihi eserleri, doğa harikaları ve eğlencesiyle hayatınıza renk katacak güzel anılar biriktireceksiniz. Panoramik şehir turu kapsamında gezilecek yerler: Eiffel kulesi, Zafer Takı, Şanzelize caddesi, Concort Meydanı, Loure Müzesi, Notre Dame Katedrali, Fransa Millet Meclisi, Adliye Sarayı, Belediye Sarayı, Orsay Müzesi, Sen nehri turu, Sacré-Coeur (Adaklar Kilisesi/Aşıklar Tepesi)

- Benlux mağazasında orijinal parfümleri vergisiz (tax free) uygun fiyatlara alabilirsiniz.

- * Sorbon Üniveritesi, akademik sıralamaya göre Dünya’nın ilk 500 üniversitesi içinde yer alan, mimarisiyle göz dolduran güzel bir üniversite ziyareti ve üniversiteden bir akademisyen ile kısa bir söyleşi yapılacaktır.

- * Paris turunun son günü eğlencenin doyasıya yaşanabileceği Disneyland ve Asterix Parc’a gidilecektir.

10. Gün – LUKSEMBURG – ANKARA / İSTANBUL

- Güzel bir gezinin ardından son gün doğa güzelliği ve şehir yapısı ile dinlendirici ve huzur verici bir ortamı olan Luksemburg şehir merkezi gezilecektir.

- Dünyada kişi başı geliri en yüksek ikinci ülke olan Lüksemburg dünyanın en düzenli ve bakımlı şehirlerinden birisidir. Büyük Dük Sarayı, Place Guillaume II Meydanı, Place d’Armes meydanı, Adolphe köprüsü, Bock kalesi ve tünelleri, Old Town ve Petrus vadisi gezilecek yerler arasındadır.

- AB vize uygulamasına adını veren Schengen Köyü ziyaret edilecek.

- Dönüş hazırlıkları yapılacak ve Lüksemburg Havalimanı’ndan Ankara Esenboğa ve İstanbul Atatürk Havalimanı’na dönüş yapılacaktır.

AVRUPA YI ÖĞRENEREK GEZMEYE VAR MISIN?