info@llc.com.tr +90 312 704 0 234
Polonya'da Öğrenci Destek Ofisi

Polonya’da bir üniversiteye kayıt olan bütün öğrencilere özel danışmanlık hizmeti sunuyoruz. İster LLC Yurtdışı Eğitim aracılığı ile bir üniversiteye kayıt olun, isterse başka bir danışmanlık tarafından kayıt işlemlerinizi tamamlayın, LLC Yurtdışı Eğitim Polonya’da bulunduğunuz süre içinde her türlü ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Bu hizmetimizden faydalanmak için sadece başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Her ülkenin sisteminde kendine has özellikler olduğu bilinmektedir. Gittiğiniz ülkeyle ilgili bazı detayları bilmek sizin işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Polonya için de bilinmesi gereken önemli detaylar mevcut olup Polonya temsilcisi uzmanlarımızdan bu konularda her türlü desteği alabilirsiniz. Polonya’da bulunduğunuz süre içinde 7/24 alabileceğiniz bu destekle kendinizi yalnız hissetmeyecek ve çekinmeden her zaman arayabileceğiniz dostluklar kuracaksınız.

Yurtdışına özellikle ilk defa giden öğrencilerin ve ailelerinin orada nelerle karşılaşacağı, nasıl sosyal yaşamlarını devam ettireceği ve herhangi bir sorunla karşılaştığı zaman ne yapması gerektiği konuları her zaman endişeye sebep olmuştur. Bu kaygıları aşmanın en doğru adresi LLC Yurtdışı Eğitim olup Polonya ekibimiz ile kuracağınız iletişim ile içiniz rahat bir şekilde eğitim hayatınızı devam ettirebilirsiniz. Polonya’da bulunan bütün öğrencilere aşağıdaki faaliyetler kapsamında danışmanlık hizmeti sunuyoruz:

1. Konaklama yeri bulma hizmetleri: Polonya’da eğitim gördüğünüz süre boyunca istediğiniz konaklama tercihine göre size uygun bir yer temin ediyoruz. Konaklama tercihlerinden yurt, aile yanı, öğrenci evi veya sadece ev kiralama gibi seçeneklerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Konaklama yerine yerleştikten sonra herhangi bir nedenle tercihinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda LLC Yurtdışı Eğitim olarak size tekrar farklı bir konaklama alternatifi sunarak eğitim döneminizi daha rahat ve sorunsuz bir şekilde devam ettirmenizi sağlıyoruz.

2. Karşılama hizmetleri: Polonya topraklarına ayak bastığınız andan itibaren sizi samimiyet ve güler yüzü ile karşılayan LLC Yurtdışı Eğitim’in uzman ekibi ile karşılaşacaksınız. Bu kapsamda ekibimiz sizi havalimanında karşılayacak ve özel araçlarımız ile konaklama yerinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

3. Oryantasyon hizmetleri: Polonya’da bulunan ekibimiz Polonya’nın sosyal yaşam şartları ve gideceğiniz üniversite ile ilgili detaylı bilgiler vermektedir. Bu kapsamda, Polonya’da ulaşım şartları nelerdir, şehir merkezinde belirli yerlere nasıl gidilir, en iyi dövizci nerededir, en uygun yemek nerelerde yenir, telefon hattı nerelerden ve nasıl alınır, hangi bankalardan nasıl hesap açılır, gittiniz üniversitenin imkanları nelerdir, sosyal yaşamınızda hangi kurallara dikkat etmelisiniz, tarihi mekânlar veya gezilebilecek en güzel yerler nerelerdir ve herhangi bir sorunla karşılaştığınız zaman neler yapmanız gerektiği gibi her türlü konuda size gerekli bilgiler uzman personelimiz tarafından aktaracaktır.

4. Acil durum desteği: Öğrencilerimiz acil durumlarda günün her anı 7/24 Polonya temsilcilerimizi arayabilirler. Sağlık sorunları, trafik kazası veya adli vakalar gibi istenmeyen ve önceden öngörülemeyen bu durumlarda ulaşabileceğiniz bir yakınınızın olması endişelerinizi azaltacaktır. Acil durum dışında da normal zamanlarda personelimiz müsait olduğu sürece öğrencilerimizle vakit geçirmekte ve alacakları eğitime motive olmaları veya sosyal yaşama adapte olmaları konularında destek olmaktadırlar.

5. Oturum başvuru hizmetleri: Polonya’da eğitim için vize aldığınızda konsolosluklar genellikle 3 aylık vize vermektedir. Eğitim nedeniyle Polonya’da daha uzun süreli kalabilmeniz için 3 aylık bu süre içinde Polonya resmi makamlarına oturum hakkı için başvuru yapmanız gerekmektedir. Oturum başvurusunda her ne kadar 3 aylık süreniz olsa da başvuruların takip edilmesi ve sonuçlanması oldukça uzun bir zaman almakta ve oturum başvurunuz sonuçlanmadan vize süreniz bittiği için birtakım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle Polonya’ya geldiğiniz ilk hafta içinde başvuru yapmanız tavsiye edilmektedir. Gerekli başvuru evraklarınız ve yapılması gerekenler konusunda Polonya temsilcilerimiz öğrencilere her türlü desteği sağlamaktadır.

6. Gezi Organizasyonları: Polonya’ya giden her öğrencinin Schengen vizesi olduğu için diğer Avrupa ülkelerine rahatlıkla gidip gelme imkanı bulunmaktadır. Bu fırsatı eğitim hayatı süresince belirli günlerinde değerlendirmek isteyen öğrencilerimize hafta sonları veya tatillerde yurtiçi ve yurtdışı geziler düzenlemekteyiz. İsteyen her öğrencimizin katılabileceği bu gezilerimize Krakow, Gdansk, Berlin, Prag, Viyana, Budapeşte vb örnekler verilebilir.