info@llc.com.tr +90 312 704 0 234
Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

 
 

Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya'nın önde gelen bilimsel ve eğitim merkezidir. Avrupa'daki ve diğer ülkelerdeki teknik üniversiteler arasındaki konumu her geçen yıl artmaktadır. Üniversitenin gelişimi, araştırma potansiyeli, en üst düzeyde öğretim şekli, yenilik ve endüstri ile işbirliği konularında tanınmaktadır. Üniversite, iş dünyasına değer verilen ve aranan uzmanlar eğitmektedir.
Wroclaw Teknoloji Üniversitesi olarak 1945'ten beri faaliyet göstermektedir. Bugün, 16 fakültede 2.000 öğretim üyesi tarafından eğitilen 28.815 öğrenci ile ülkenin en büyük ve en iyi teknik üniversitelerinden biridir. Mevcut fakülteleri: Mimarlık; İnşaat mühendisliği; Kimya; Elektronik; Elektrik Mühendisliği; Jeomühendislik, Madencilik ve Jeoloji; Çevre Mühendisliği; Bilgisayar Bilimi ve Yönetimi; Mekanik ve Enerji Mühendisliği; Makine Mühendisliği; Teknolojide Temel Sorunlar; Mikro Sistem Elektronik ve Fotonik; Saf ve Uygulamalı Matematik; Teknoloji ve Bilgisayar Bilimleri; Teknoloji ve Mühendislik; Teknoloji ve Doğa Bilimleri.
Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Üniversitenin faaliyetini ekonominin ihtiyaçlarına uyarlamayı amaçlayan bir strateji izliyor. Bilgiyi sanayiye aktarmak, yenilikler yaratmak ve ayrıca iş, yerel hükümet ve bilimsel araştırma merkezleri ile işbirliği yapmak gibi fikirleri başarıyla uygular. Girişimciliği teşvik etmeye odaklanan etkinlikleri teşvik eder ve öğrenciler ve mezunlar bir iş ararken yardımcı olur. Üniversite, her yıl, endüstriye uygulanabilir orijinal teknik çözümler, patentler, buluşlar ve teknolojiler alır. Son beş yılda Üniversite 758 patent elde etti. Üniversitede 885 öğretmeli laboratuvar, 147 araştırma laboratuarı ve 13 akredite laboratuvar bulunmaktadır. Üniversite personeli ve iyi donanımlı laboratuarlar tarafından yürütülen birinci sınıf araştırma düzeyi, birçok yerli ve yabancı şirketle işbirliği sonucunu doğurmaktadır. Öğrenciler staja katılma ve diplomalarını dünyanın dört bir yanındaki tanınmış şirketlerin şubelerinde yapmaktadır. Örn. Nokia, COMARCH, KGHM, NETIA, Volvo, Ryanair.
Wroklaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İngilizce Lisans Bölümleri ve Ücretleri
 

Wroklaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İngilizce Lisans Bölümleri ve Ücretleri

Bölüm Dönem Yıllık Eğitim Ücreti (Euro)
Bilgisayar Mühendisliği 6 3.000
Bilgisayar ve Elektrik Mühendisliği 6 3.000
Yönetim 6 3.000
Makine Mühendisliği 6 3.000
Yönetim: Bilgi ve İletişim Yönetimi-Neisse Üniversitesi (Almanya) ortaklığı ile 6 3.000
Kimya 6 3.000
İngiliz Filolojisi 6 3.000
Antik (Uygarlıklar/Çağlar) ve Arkeoloji 6 3.000
Kayıt ücreti: 200 Euro

Wroklaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İngilizce Master Bölümleri ve Ücretleri

Bölüm Dönem Yıllık Eğitim Ücreti (Euro)
Kimya ve Proses Mühendisliği 6 4.000
  6 4.000
Bilgisayar Bilimi 6 4.000
Elektrik Mühendisliği 6 4.000
Yönetim 6 4.000
Kayıt ücreti: 200 Euro